347 €

An account already exists with this email address. Is this you?

Sign in

Social Media Management Training V.3

Training Features

 • 23.5 hours of on-demand video 
 • 43 video lessons
 • 12 Months Access 
 • Access on PC / Laptop
 • Certificate of Completion

Social Media Management Training

MASTER the social media management on Facebook, Instagram, Twitter, Pinterest, YouTube, Google, and LinkedIn. 

5.0 out of 5 (ratings)

Course Ratings are calculated from individual students’ ratings to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.

1750 students enrolled

What you'll learn:

 • Understand everything about Social Media Management!
 • Gain in-depth knowledge related to social media platforms, marketing tactics, strategies, and skills.
 • Set up your own freelance Digital Agency. Set up a shop, set your prices, find clients and learn how to set up each client with their own social media goals, payment options, and contract.
 • Identify which social media platforms are best for each client and their social media goals.
 • Efficiently create and curate customized and branded content that gets results by using the best resources available for digital marketers.
 • Learn social media management posting automation
 • Create articles to display your services, customized images, and videos.
 • Create monthly action plans showing clients in detail how you are achieving their social media goals.
 • This training will cover the management of Social Media platforms such as Facebook, Instagram, Pinterest, Twitter, Linkedin, Google+, and Youtube Channel.
 • This training is for you even if you have some knowledge about social media and it is recommended to follow the training implementation as it is presented by the coaches.

Requirements

 • English Language - Intermediate Level and above
 • Knowledge of Microsoft Office Packages & Internet Navigation
 • A desire to start and grow your Social Media Management Agency!

Description

If you decided to invest in your career then Social Media Management is a great start for your Digital Journey and you will LOVE this training. 

We created this training including the best principles and strategies that we personally have used for our clients. 

TAKE ACTION and learn social media management on the most important social media business platforms starting today!

JOIN THE 1750+ HAPPY STUDENTS WE HAVE TRAINED IN SOCIAL MEDIA MANAGEMENT!

Three reasons to TAKE THIS COURSE right now! 

 1. You get 12 months of access to this training.
 2. You can ask us questions on the platform and Facebook Group. 
 3. What you will learn in this course is practical, original, tested, and very detailed!  

Join this course now to learn how to take any brand, product, service, or public figure to the next  

level with the power of Social Media Management!

TAKE A STEP IN THE RIGHT DIRECTION WITH YOUR LIFE  AND BUSINESS TODAY!  

Who this course is for:

 • ANYONE looking to MASTER the most requested skills in the fast-growing digital world 
 • New MARKETERS looking to learn how to create another source of income by providing Social Media Management to any Small and Medium Enterprises Worldwide. 
 • Business Owners
 • Influencers / Bloggers / Celebs / Public Figures

What People Are Saying:

Nje eksperience shume e bukur. Rezultate te arritura akoma pa perfunduar trajnimin. Faleminderit Pamela per besimin dhe suportin e vazhdueshem. Ju uroj shume suksese!

Ledia Alushi

Kur e nisa per here te pare mendova se ishte nje kurse si gjithe te tjeret dhe pak skeptike.Por shume shpejt e kuptova qe e kisha gabim. Aty jo vetem qe te shtohej deshira dita dites per te punuar me forte(dhe e gjitha kjo merite e Pameles qe ne cdo moment nuk hezitonte te ndihmonte) por shume shpejt e kuptova qe ishte investimi me i mire qe kisha bere per veten time, po fitoja nje liri financiare. OMA eshte nje akademi qe gjeneron cdo dite e me shume profesionalizem,dije,mundesi pafunde dhe mbi te gjitha te jep liri financiare. Ju sugjeroj te gjitheve te behen pjese e saj. Suksese te metejshme OMA!

Alda Yzeiraj

Per gjithsecilin qe kerkon te arrije siguri financiare dhe qetesim te mendjes, nuk duhet te humbase trajnimet qe ofron kjo akademi. Per mua ka funksionuar, pse jo dhe per ju! Nxitoni!

Gerta Koni

Nuk eshte thjesht nje kurs. Nuk eshte nje specializim me teper qe te ndjehesh krenar se e shtove nje diplome pa vlere ne sirtar. Po le nje review fix pas 1 viti nga fillimi I kursit; dmth nuk eshte thjesht entuziazmi I fillimit, as kohe e shkurter per te arritur ne konkluzione. Per mua eshte nje shkolle afersisht 2 mujore qe te rrezon komplet mentalitetin e meparshem qe: ne Shqiperi ske mundesi te fitosh te ardhura mjaftueshem, qe shkolla qe ke bere (minimumi 3 vjecare) dhe profesioni qe ke marre eshte rruga jote e vetme per jete te sigurt. Ja pra qe nuk eshte e vertete. Fitoj me shume, punoj me pak, me mjafton vetem laptopi dhe anglishtja. Une personalisht ndryshova mentalitetin si fillim, pervec te ardhurave. Normal zhvillimi eshte personal dhe jo me te njejtin ritem, por ajo qe ka rendesi per mua eshte perspektiva: keto njohuri, ky profesion te hap shume rruge te reja. Cdo gje kerkon pune por lehtesohet shume kur krijohet besim ne ate qe ben, te ata qe te japin informacionin,dhe sidomos kur ndjen pozitivitet, vendosmeri dhe profesionalizem dhe fryme grupi. Nuk kam besuar te cdo kurs online, as kam tentuar te kerkoj, thjesht isha me fat qe rastisa tek I duhuri dhe e ndjeva si te tille qe diten e pare. Sinqerisht uroj qe kushdo qe e lexon ta besoje…

Viola Pilkati

Nje mundesi e shkelqyer per te gjithe ata qe kerkojne liri personale dhe ekonomike. Mbi te gjitha tek #OMA mbizoteron fryma pozitive qe te motivon te ecesh perpara! Ndihma nuk mbaron me kurset por eshte ne vazhdimesi. Fat qe ju kemi!

Sonila Pema Haxhiu

Eshtë një përvojë mahnitëse të jesh pjesë e ONLINE MARKETING ACADEMY. Kam mësuar shumë dhe po vazhdoj të studioj. Mësimet janë argëtuese dhe Lektoret janë të shkëlqyera. Përfundimisht ONLINE MARKETING ACADEMY është e një niveli të lartë akademik.

Fioralba Fazlli

Nje Akademi e vertete. Kur vendosa te ndiqja trajnimin e pare mendova te tentoja te investoja me ne fund ne veten time, ne ato aftesi qe deri me tani po shfrytezoheshin nga te tjere mund te themi "barbarisht". Dhe gjithcka ndryshoi vertet, punoj me pak, fitoj shume me shume dhe mbi te gjitha kam kohe per gjithcka. Ne qofte se doni te ndryshoje jeta juaj mos e mendoni dy here po behuni ju personi i vetem qe do te vendose mbi te ardhmen tuaj. PS : Mezi po pres trajnimet e radhes. Sapo te vertetoni gjithcka me siper do me jepni shume te drejte. Thnx Pamela per punen dhe besimin.

Grisilda Lola